Pomówmy o seksie

 • 6 lat temu
 • 0


 • #sexedpl
  #sexedpl

  Kiedy powstawały te zdjęcia, miałam zupełnie inny pomysł na towarzyszący im tekst. Ale gdy w trakcie przygotowywania niniejszej publikacji trafiłam na Instagramie na ten wpis Anji Rubik, wiedziałam, że muszę zrobić coś, co nawiąże do akcji zainaugurowanej przez modelkę.

  Anja skrzyknęła znajomych, przedstawicieli świata kultury, show-biznesu i mody, by wziąć z nimi udział w kampanii edukacyjnej mającej na celu oswajanie seksu (naszego codziennego, chciałoby się powiedzieć).

  Niniejszym gorąco akcję popieram i taguję się #seksedpl. Chętnie dołączę do próby odczarowania tej sfery życia, która przedziwnym trafem zwykle bywa nieoswojona właśnie albo wulgaryzowana, albo traktowana po macoszemu, jakby w ogóle jej nie było albo jak gdyby wypadło ją taktownie przemilczeć. A o seksie trzeba mówić otwarcie, po prostu. Można także lekko, dowcipnie i przez modę.

  Mam na sobie minibomberkę z rubasznymi, erotycznymi nadrukami, dzieło Roberta Czerwika. Wprawdzie ostatnio Robert namiętnie poświęca się tworzeniu garderoby dla pewnych siebie, silnych kobiet, ale chciałabym też zwrócić uwagę na jego wczesne, eksperymentalne printy. Zielona bluza ze zmultiplikowanym wizerunkiem par uprawiających seks pochodzi z konkursowej kolekcji, którą przed czterema laty Robert zdobył wyróżnienie 5. edycji Fashion Designer Awards.

  I wcale nie wydaje mi się, by zabawne ujęcie tematu trywializowało problem braku dostatecznej edukacji seksualnej. Wręcz przeciwnie. W taki „miękki”, filuterny sposób też można opowiadać o tym, co w najlepszym wypadku zbywane jest milczeniem.

  Bluza Robert Czerwik

  Fot. Maciej Burzykowski

  komentarze

  Dodaj komentarz

  Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.